FB posty (1)

14-12-2021

Uczeń klasy 5a Nikodem został laureatem tegorocznej XXI edycji Programu Stypendialnego “zDolny Śląsk” organizowanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM). Chłopiec znalazł się w gronie 56 stypendystów, którzy przez rok będą otrzymywać stypendia na rozwijanie swoich talentów i zainteresowań.
Nikodem znany jest w szkole nie tylko jako świetny uczeń, ale i jako bardzo zaangażowany przyrodnik, sportowiec i społecznik. Pisaliśmy już wcześniej m.in. o jego zaangażowaniu na rzecz ochrony dzikiej przyrody i związanym z tym wyróżnieniem przez World Wide Found for Nature oraz II miejscu w prestiżowym konkursie międzynarodowym oraz o sukcesach w karate. W tym roku uczeń został też wybrany przez społeczność ATUTu na Przewodniczącego samorządu szkolnego.

Nikodemie, serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu! Szczególnie, że konkurencja w konkursie stypendialnym była spora. W tym roku o stypendia ubiegało się aż 449 uczniów, o 50% więcej niż w roku ubiegłym.

Konkurs Stypendialny “zDolny Śląsk” finansowany jest z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz odpisów 1% podatku na FEM jako OPP.