Nikodem z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej ATUT z międzynarodwym wyróżnieniem The Remingtoon Award for Tiger Conservation

Zdjęcie zapożyczone z profilu WWF Polska

15-04-2021

Dzielimy się dziś wyjątkową wiadomością. Otóż nasz uczeń z klasy czwartej – Nikodem otrzymał prestiżowe międzynarodowe wyróżnienienie za swoje działania na rzecz ochrony… tygrysów. Nikodem zajął II miejsce w międzynarodowym konkursie i otrzymał Dr Rimington Award for Tiger Conservation. Wyróżnienie to jest przyznawane dzieciom za szczególny wkład na rzecz ochrony tych pięknych dzikich zwierząt.

Naszego ucznia nominowała WWF Polska, która na swoim oficjalnym profilu informuje o tym sukcesie młodego miłośnika przyrody.

O zaangażowaniu Nikodema i działalności założonego z jego inicjatywy szkolnego Eko Klubu Strażnicy Przyrody pisaliśmy już wcześniej TUTAJ.

Mama Nikodema podkreśla, że nagroda odzwierciedla nie tylko działania Nikodema, ale także działania i zaangażowanie zarówno wszystkich dzieci z klubu ekologicznego i zaangażowanie wychowawczyni Nikodema – Pani Dominiki oraz innych nauczycieli chłopca: Pani Marty, nauczycielki języka polskiego i Pani Ilony – nauczycielki przyrody.

Cieszymy się i bardzo doceniamy, że szkoła i nauczyciele tworzą przyjazną przestrzeń dla dzieci umożliwiającą im rozwój zainteresowań i podejmowanie działań. Ta uwaga ze strony dorosłych i chęć wspierania dzieci w ich dalszych krokach jest bardzo cenna. Dzieci w naturalny sposób zdobywają nowe umiejętności i wiedzę.

– mówi Mama Nikodema.

Serdecznie gratulujemy Nikodemowi i ogromnie cieszymy się, że zaangażowanie nauczycieli i uczniów ATUTu miało swój udział w międzynarodowym sukcesie ucznia!

Postawa Nikodema i zaangażowanie otoczenia chłopca w jego projekty idealnie wpisują się w Profil Ucznia naszej szkoły, jako osoby aktywie działającej dla dobra ogółu i swojej społeczności.