nikodem-4
Zdjęcie zapożyczone ze strony WWF Polska 

01-06-2020

W Międzynarodowym Dniu Dziecka warto wskazać na wzorce postępowania, które mogą kształtować postawy nie tylko dzieci i młodzieży, lecz również dorosłych. Z ogromną dumą przedstawiamy Wam Nikodema i inne dzieci z klasy 3a zaangażowane – dzięki jego inicjatywie – w działalność na rzecz naszej planety.

Rok temu za sprawa jednego e-maila wysłanego do WWF (World Wide Found for Nature) i odpowiedzi, jaką otrzymał wówczas ośmioletni Nikodem – miłośnik przyrodwy, chłopiec uświadomił sobie, a potem rówieśnikom, że pomimo bardzo młodego wieku dzieci mogą już skutecznie działać na rzecz ochrony środowiska. Tak powstał eko-klub “Strażnicy planety”. Klub działa do dziś koncentrując się na aktywnościach edukacyjnych wobec rówieśników i pomocy zwierzętom w najbliższym otoczeniu, a także na wspieraniu akcji WWF.
Jaka jest geneza powstania klubu przeczytacie w wywiadzie z Nikodemem, nazywanym przez redakcję portalu WWF “prawdziwym ekspertem od ochrony przyrody”.
Działania ekologiczne wpisane są naszą filozofię wychowania, a uczniowie i pracownicy ATUTu od lat podejmują starania z tym związane. Dzisiaj na prośbę członków eko-klubu “Strażnicy planety” publikujemy też ich apel:
Pomaganie przyrodzie jest odpowiedzialnością ludzi. To myślenie krok naprzód, w interesie wszystkich stworzeń, bo tu chodzi o los wszystkiego, co żyje na tej planecie, a wsród nich także o naszą własną przyszłość.