Brain-Awareness-Week-logo-color

Brain Awareness Week

To doroczny projekt, w ramach którego szkoła ATUT wraz z pozostałymi szkołami FEM włącza się w globalną kampanię amerykańskiego stowarzyszenia Dana Foundation na rzecz popularyzacji wiedzy o budowie i funkcjonowaniu mózgu.

skrzydlate slowa_logo

Skrzydlate Słowa

To jedna z najstarszych tradycji naszej szkoły – doroczny konkurs recytatorski, do udziały w którym zapraszamy uczniów klas 0-3 z całego województwa dolnośląskiego. Konkurs odbywa się zawsze na wiosnę.

Logo Nutki ATUTki - nowe 2019 _krzywe

Nutki ATUTki

Działający od wielu lat szkolny chór, składający się głównie z dzieci z najmłodszych klas “Nutki ATUTki” ma na swoim koncie wiele występów w szkole oraz udział w przeglądach chórów, konkursach i występy w tak prestiżowych obiektach, jak Narodowe Forum Muzyki, Filharmonia Wrocławska i Aula Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego.

stairs-gbb6575a30_640

Szkolne Dni Kariery

Cykliczne wydarzenie, element programu preorientacji zawodowej, dzięki któremu młodzież ATUTu spotyka ciekawe osobowości, przedstawicieli różnych branż, których łączy ciekawość świata, oddanie pełnej pasji pracy i umiejętność harmonijnego organizowania życia zawodowego i osobistego.

logotyp_szlachetnapaczka_poziom_białe_na_czerwonym (1)

Szlachetna Paczka

Od kilku lat angażujemy się intensywnie w działania akcji “Szlachetna paczka”. Poszczególne klasy biorą po opiekę rodziny wymagające pomocy i wspólnymi siłami organizują wszystkie niezbędne rzeczy. Dotychczasowe zbiórki spotkały się z ogromnym zaangażowaniem naszej szkolnej społeczności.

logo Erasmus

Erasmus +

Nauczyciele ATUTu korzystają z możliwości poszerzania kompetencji dzięki europejskiemu programowi Erasmus+, w ramach którego uczestniczą w kursach i wymianie międzynarodowej.

Pola Nadziei Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ATUT

Pola nadziei – „Kwiatek za datek”

Mamy zaszczyt brać udział w dorocznej akcji dorboczynnej Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, którego partnerzy pozyskują darowizny na rzecz chorych dzieci.

DSC_0374

Nauka zdrowego odżywiania

Wykorzystujemy różne okazje, by uczyć Atuciaki na czym polega zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie. W ramach dorocznej akcji “Śniadanie daje moc” oraz innych okazji do wspólnego “gotowania” dzieci mogą spróbować własnych sił w komponowaniu posiłków.

bezpieczny_dolnoslazak_logo(jpg RGB)

Bezpieczny Dolnoślązak

Projekt realizowany we współpracy z UMWD, mający na celu edukacje w zakresie bezpiecznego zachowania oraz współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Spring Concert Filharmonia Wrocławska

Spring Concert

Od roku 2012 uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wystąpili podczas uroczystego Spring Concert w Filharmonii Wrocławskiej. Koncerty Wiosenne stały się tradycją…

lekcje-z-klasa-1-3-dyplom

Lekcje z klasą

Całoroczny projekt, który zespół psychologiczno-pedagogiczny realizował we współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci, miał za zadanie kształtowanie kluczowych kompetencji uczniów ATUTu poprzez rozwijanie ich umiejętności społecznych.

may-mistrz-757x372

Mały Mistrz

Wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie rządowym adresowanym do dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, które zachęcamy do zdrowego trybu życia i podnoszenia sprawności fizycznej.