“Jeśli uczymy dziś tak, jak uczyliśmy wczoraj, okradamy nasze dzieci z jutra”

John Dewey ”Democracy and Education” 1916.

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice!

Słowa Johna Dewey’a, wybitnego amerykańskiego pedagoga, filozofa i reformatora szkolnictwa, towarzyszą nam jako motto od początku istnienia szkół ATUT. To one inspirowały twórców naszej szkoły powołujących w 1990 roku ATUT jako pierwszą niepubliczną szkołę podstawową na Dolnym Śląsku. Nasze doświadczenie ponad 30 lat pracy na rynku edukacyjnym wskazuje, że argumenty Dewey’a na rzecz “uczenia się przez działanie” pozostają aktualne…

Dyrekcja Szkoły

DSC_0179
IMGP9153

List Pani Dyrektor

Filar naszego pomysłu na nauczanie bazuje na wychodzeniu naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji. Dbamy o dopasowanie programu i stylu uczenia do potrzeb ucznia XXI wieku.

30 lat szkoły ATUT otwieramy świat

Atuty szkoły ATUT

Już ponad 30 lat (od 1990 r.) doświadczenia w edukacji niepublicznej czyni ATUT szkołą wyjątkową na Dolnym Śląsku. Ale doświadczenie to nie wszystko. Poznaj inne nasze atuty!

kim-jestesmy-3

Misja

Misją naszej szkoły jest kształcenie, które umożliwia uczniom pełny rozwój zdolności i talentów. Wpajamy im wiarę w siebie, by osiągali sukcesy na miarę indywidualnych możliwości.

logo World_School_Tri_1_Colour

Standardy międzynarodowe – IB World School

ATUT posiada status IB World School nadany w roku 2011 przez Organizację Matury Międzynarodowej (International Baccalaureate). Szkoła spełnia restrykcyjne normy edukacji wg najwyższych światowych standardów.

DSC_1811

Wizyta w kampusie przy ulicy Racławickiej 101

Oferujemy naukę w najnowocześniejszych warunkach. Wyjątkowe otoczenie edukacyjne zapewnia naszym uczniom kampus – Centrum Edukacji Międzynarodowej (CEM) –  uznawany za jeden z najnowocześniejszych obiektów szkolnych w Polsce.

kim-jestesmy-6

Nauczyciele

Zespół nauczycieli to profesjonaliści i praktycy doświadczeni w nauczaniu w programach międzynarodowych. Swoją wiedzę stale poszerzają w trakcie szkoleń International Baccalaureate w kraju i za granicą.

Współpraca z rodzicami

“Sukces dzięki współpracy. Szkoła społeczna nie może funkcjonować bez rodziców.”

Odgrywają więc oni szczególną rolę w życiu Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej ATUT. Ścisłą współpracę z władzami szkoły gwarantuje ich udział w Kolegium Rodziców – społecznym gremium, które wspiera Dyrektora Szkoły i kadrę pedagogiczną w doskonaleniu oferty dydaktycznej.