05-01-2024

W drugim tygodniu ferii zimowych uczniowie ATUTu oraz Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu i Wrocław International School, mieli szansę brać udział w eksperymentach z odnawialnymi źródłami energii (OZE) podczas  czterodniowych warsztatów.

 

Warsztaty te zostały przygotowane i prowadzone przez Panią Ewelinę, nauczycielkę biologii, Panią Karolinę, nauczycielkę fizyki, oraz Panią Agatę, nauczycielkę Science. Całe wydarzenie odbyło się w ramach projektu termomodernizacji naszego budynku, realizowanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej – instytucję zarządzającą naszą szkołą. Projekt ten otrzymał dofinansowanie z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w ramach współpracy dwustronnej Polski z Islandią, Norwegią i Liechtensteinem.

 

Podczas warsztatów uczestnicy zdobywali umiejętności w projektowaniu i budowie urządzeń wykorzystujących energię odnawialną, zgłębiali optymalizację ich działania i przeprowadzali eksperymenty. Dzięki wsparciu finansowemu z EOG, młodzież miała dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, takich jak roboty, modele i zestaw do eksperymentów naukowych.

Jako dodatkową pamiątkę z zajęć uczestnicy otrzymali ekologiczne upominki, takie jak kubki termiczne, notesy i power banki, które zostały sfinansowane ze środków dotacyjnych.

Całe wydarzenie zostało uwiecznione na zdjęciach (zapraszamy do obejrzenia!) oraz na filmie, który niedługo pojawi się na kanałach szkół FEM na YouTube.

Dodatkowo, wywiady z naszymi Nauczycielkami, poświęcone warsztatom z OZE, ukazały się w lokalnej prasie, w drukowanych wydaniach Gazety Piastowskiej oraz Expressu Wrocławskiego.

Mamy nadzieję, że te kolejne zajęcia dydaktyczne poświęcone odnawialnym źródłom energii rozbudzą jeszcze większe zainteresowanie młodzieży “zieloną energią”.