Wigilia_potrawy_554

22-12-2020

Przed Świętami Bożego Narodzenia organzujemy w szkole zwykle tak dużo różnych wydarzeń, że aż trudno za nimi nadążyć. Nie inaczej jest w tym roku! I choć nie możemy spotkać się na tradycyjne szkolne kolędowanie, przyjąć wizyt Mikołaja w klasach, ani zorganizować klasowych Wigilii, nie siedzimy po domach ze smętnymi minami, lecz przepasaliśmy się kuchennymi fartuszkami i działamy!

Najnowsza akcja to “Świąteczny Przepis”.

Jak wiadomo polskie tradycje wigilijne są absolutnie wyjątkowe, a związane z nimi smaki – unikatowe. Każdy region kraju może się pochwalić swoimi własnymi specjałami. Kultywujemy te tradycje solennie, ale interesują nas również świąteczne smaki z innych zakątków globu. Chcemy uczyć się od siebie nawzajem i czerpać z różnorodności tradycji naszych domów.

Dlatego uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół FEM skrzyknęli się, by podzielić się przepisami na bożonarodzeniowe i noworoczne pyszności, przygotowywane tradycyjnie w ich domach i krajach. Powstał film z przepisami z różnych kultur. Ciekawe, kto z Was postanowi je wypróbować…

Film znajdziecie na naszym Facebooku i niebawem również na naszym kanale YouTube.

Smacznego! Enjoy your meal! Cмачного! どうぞお召し上がりください! Guten Appetit! Disfrute de su comida! Bon appétit! Eet smakelijk!