02-04-2019

Szkolny chór Nutki ATUTki pod dyrekcją Pani Katarzyny – nauczycielki muzyki wział udział w VI Przeglądzie Wrocławskich Szkolnych Zespołów Śpiewaczych “Wielokulturowy Wrocław”.

Imprezę tę zorganizowało – w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Szkoła Podstawowa nr 17 we Wrocławiu oraz Narodowe Forum Muzyki. Uroczystość odbyła się w Sali Koncertowej Filharmonii Wrocławskiej, gdzie zgromadziło się kilkuset śpiewaków z wrocławskich szkół, począwszy od przedszkolaków, a na licealistach skończywszy.

Nasz chór, w którego składzie występują dzieci z klas 0-3 miał zaszczyt wystąpić jako 4 zespół, prezentując dwa utwory: “Siyahamba” (“We ar marching in the light of God”) – południowoafrykański hymn w języku zulu i angielskim oraz “Kolorowy deszcz”.  Nutki ATUTki za ten piękny występ zostały nagrodzone entuzjastycznymi brawami publiczności.

Cały przegląd trwał 3 godziny, w trakcie których chórzyści z ATUTu mieli jeszcze okazję zaśpiewać wspólnie z pozostałymi zespołami utwory: “My Wrocławianie” i wielojęzyczny kanon “Panie Janie”. Dzieci wzięły też udział w atrakcyjnych animacjach.

Nagrodą były oklaski i okazjonalne dyplomy oraz drobiazgi dla szkoły. Ale największa była satysfakcja małych śpiewaków z udziału w tak pięknej imprezie i występu na profesjonalnej scenie przez setkami widzów.