doctor-650534_640
Image by marionbrun from Pixabay

12-09-2019

To nie tytuł nowego serialu typu medical fiction, lecz całorocznej gry edukacyjnej, prowadzonej w ramach zajęć pozalekcyjnych, a stanowiących element nauki biologii!

Autorką pomysłu i rektorem Międzygalaktycznego Uniwersytetu Medycznego (MUM), w ramach którego odbywać się będą zmagania młodych eskulapów, jest Pani Olivia, nauczycielka biologii w naszej szkole. Adresatami – uczniowie klas 7 (MYP2) ATUTu.

Na potrzeby projektu Pani Olivia założyła blog, na którym uczniowie… to jest… studenci mogą zapoznawać się z zasadami i kolejnymi zadaniami do wykonania. Poprawnie wykonane zadania są szczeblami w ich karierze medycznej od stopnia “Studenta I etapu” aż po “Ordynatora”. Na każde zadanie “student” ma określoną ilość czasu, a wieńczy je zadanie kryterialne, które służy ocenianiu ucznia z postępów w nauce biologii. W ten sposób założycielka MUM zgrabnie połączyła doskonałą zabawę z formalnym programem nauczania oraz – co bardzo istotne – stworzyła podstawy do oceniania kryterialnego (fromative assesment), obowiązującego w naszej szkole, zgodnie z założeniami międzynarodowego Middle Years Programme.

Spodziewamy się po tym projekcie mnóstwa inspiracji i wielu wspaniałych, edukacyjnych efektów, nie tylko w zakresie biologii!

Trzymamy kciuki za wytrwałość naszych młodych adeptów medycyny! A Jej Magnificencji, Rektor MUM, Pani Olivii życzymy najzdolniejszych studentów!