Logo MYP

23-09-2020

Choć MYP (IB Middle Years Programme) towarzyszy uczniom ATUTu od wielu lat, bo nasza szkoła należy do pionierów edukacji IB w Polsce, temat “Co to jest MYP i jak wygląda w praktyce?” wciąż pozostaje dla wielu rodziców nieco nierozpoznany.
Chcąc przybliżyć cel, strukturę i walory tego programu przygotowaliśmy kompendium wiedzy o jego realizacji na naszej stronie oraz zaplanowaliśmy cykl spotkań Koordynatora MYP z rodzicami.
Zainteresowani mogą obecnie na naszej stronie poczytać o MYP i pobrać sobie przewodnik po programie opracowany przez naszych specjalistów (patrz link pod tekstem).
IB MYP uważamy za jeden z najskuteczniejszych programów edukacyjnych, przygotowujących młodzież do podjęcia przyszłych wyzwań. Jego ogromną zaletą jest to, że funkcjonuje wraz z podstawą programową, ale jej nie zastępuje. Wzbogaca treści i formy nauczania i oceniania, pozwalając młodemu człowiekowi bardziej holistycznie spojrzeć na świat i jego zajwiska oraz angażuje ucznia do aktywności i refleksyjnego podejścia do wiedzy i działań.
Nie bez znaczenia jest też fakt, że MYP przygotowuje do Programu Matury Międzynarodowej, która z kolei otwiera przed kandydatami drzwi najpoważniejszych uczelni wyższych na świecie. Wielu absolwentów ATUTu przygotowuje się do Matury Międzynarodowej w Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu – w szkole, która jest młodszą siostrą ATUTu:-)

Zainteresowanych zapraszamy do lektury!