06-12-2016

“Więcej radości jest w dawaniu, niźli w braniu” (Dz. 20,35).

Dzisiaj po raz “n”- ty (powoli tracimy rachubę) mali ATUTowi Mikołaje wyruszyli w miasto dzielić się z przechodniami życzliwością i cukierkami. W tym roku po raz pierwszy na szczególne “niebezpieczeństwo” spotkania się z entuzjazmem małych Mikołajów narażeni byli mieszkańcy osiedla Grabiszyn – Grabiszynek, gdzie od września 2016 funkcjonują nasze szkoły.

Najmłodsi Mikołaje rozpoczęli od… udzielenia wywiadów dziennikarzom Faktów Telewizji Polskiej Wrocław. Potem wyruszyli z wizytą do położonej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 82 przy ul. Blacharskiej. Następnie zaczepiali przechodniów w Parku Grabiszyńskim i złożyli wizyty w lokalach usługowych i handlowych sąsiedztwa szkoły. Zapukali też do domu pewnej starszej pani, która stała w oknie i ze łzami w oczach obserwowała rozradowane “smyki” w mikołajowych czapkach. Okazało się później, że tak bardzo przypominają jej własne prawnuki…

Nasz Pochód Mikołajów relacjonowała Telewizja Polska Wrocław. Obejrzyj reportaż (KLIK) od 13:09 minuty programu Fakty – wydanie z 06.12.2016 godz. 18:30.