VI edycja BAW koncentrowała się na bezpieczeństwie mózgu. Analizowaliśmy, co mu służy, a co wpływa nań niekorzystnie. Gwiazdą tej edycji był znany neurodydaktyk dr Marek Kaczmarzyk.

11-03-2019

Organizujemy kolejny Tydzień Wiedzy o Mózgu. To już szósta edycja tego wydarzenia. Jako szkoły Fundacji Edukacji Międzynarodowej włączamy się w światowe obchody tygodnia, którego zadaniem jest popularyzacja wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Nasz tegoroczny temat to “BHP mózgu”. Dowiemy się, jak wykorzystywać możliwości mózgu w szkole, jak dbać o jego relaks i równowagę oraz jak zarządzać czasem, by mózg pracował wydajnie. W programie przewidzieliśmy zajęcia dla dzieci, młodzieży, a także wykład dla rodziców dr Marka Kaczmarzyka, znanego neurodydaktyka.

Zobaczcie koniecznie program wydarzenia i listę ekspertów BAW na naszym Facebooku!

Dbajcie o swoje mózgi!

———

18-03-2017

Porcję inspiracji, jak relaksować mózgi zyskaliśmy dzięki warsztatom mindfulness prowadzonym przez Pania dr Lidię Żurawowicz z Mindfulness & Zen Coaching Wrocław. Natomiast o naukę gospodarowania czasem zatroszczyła się Pani Magdalena Duszyńska z firmy szkoleniowej “Kuźnia P”.

Kontynuację tej tematyki stanowiły warsztaty zarządzania czasem dla uczniów Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej ATUT, przeprowadzone przez nasze Panie bibliotekarki i nauczycielki przedmiotu “Strategia nauki”, który od lat jest elementem obowiązkowym edukacji w ATUCIE.

Uczniowie przynieśli z domów kwiaty, a gospodynie szkolnej biblioteki przygotowały, sprzyjającą regeneracji ciała i ducha “strefę relaksu” w czytelni.

Jako podsumowanie Brain Awareness Week 2019 wysłuchaliśmy dwóch wykładów wygłoszonych przez eksperta neurodydaktyki dr Marka Kaczmarzyka. Na pierwszym wykładzie dowiadywaliśmy się między innymi, czy stres może być mobilizujący, jak wpływa na naszą pamięć, odporność i wydajność. Dlaczego zdarza się, iż pod wpływem silnego stresu miewamy kłopoty z pamięcią. Drugi wykład dotyczył między innymi różnic w działaniu mózgów ucznia i dorosłego. Dlaczego czasem trudno jest porozumieć się z nastolatkiem i co ma z tym wspólnego późne dojrzewanie płatów czołowych.
Dziękujemy za uczestnictwo w wykładach, dla zainteresowanych powyższymi kwestiami polecamy fanpage na Facebooku Neurodydaktyka doktora Kaczmarzyka.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzeń na naszym profilu na Facebooku.