BAW_banner

Brain Awareness Week, czyli Tydzień Wiedzy o Mózgu to nasz doroczny udział w globalnej kampanii amerykańskiego stowarzyszenia Dana Foundation. Jako partner tej organizacji co roku, w marcu przygotowujemy dla naszych uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości cykl imprez, wykładów, warsztatów poświęconych różnym aspektom funkcjonowania mózgu. Do współpracy zapraszamy specjalistów różnych dziedzin oraz inne organizacje pozarządowe. Wierzymy, że dzięki tym działaniom pomagamy w popularyzacji cennej wiedzy o mózgu i pomagamy młodzieży i dorosłym skutecznej korzystać z wielkiego potencjału tego tajemniczego organu.

Aktualności

DSC_0270

Nutki ATUTki na przeglądzie chórów “Wielokulturowy Wrocław”

Aktualności, Projekty, Nutki ATUTki, BAW, Aktualności BAW
DSC_0048

Relacja z Brain Awareness Week

Aktualności, Projekty, BAW, Aktualności BAW
DSC_0066

Brain Awareness Week – edycja V

BAW, Aktualności BAW
SAVE YOUR BRAIN! - zdjęcie

Brain Awareness Week – edycja IV

Archiwum aktualności 2016 - 2017, Aktualności BAW
IMGP4454

BAW 2018 - Myślenie niejedno ma imię.

V edycję BAW poświęciliśmy przyglądaniu się, jakie rodzaje myślenia stosujemy do rozwiązywania różnorodnych zadań i problemów. Metoda kapeluszy de Bono, Ślimaki Myślowe i inne niecodzienne metody posłużyły nam do pobudzenia myślenia kreatywnego, wizualnego itp. Dziękujemy ekipie Destination Imagination za współpracę przy tej edycji BAW.

DSC_1240

BAW 2017 - Save your brain!

W IV edycji BAW zastanawialiśmy się i sprawdzaliśmy, co sprzyja, a co szkodzi pracy i bezpieczeństwu mózgu. Szczególnym podsumowaniem tegorocznej edycji BAW był kończący ją Slow Day (Dzień Powolności), w którym wyłączyliśmy telefony, odłożyliśmy do szafek tablety i poświęciliśmy czas na kontemplację, relaks i … tworzenie gigantycznej kolorowanki antystresowej, która do dziś zdobi hol na I piętrze naszej szkoły.

12829356_989463057790868_7459792829677662945_o-001-378x246

BAW 2016 - Pamięć

Tematem przewodnim BAW 2016 uczyniliśmy „pamięć”. Przez mówienie o pamięci przypominamy o jubileuszu 25-lecia istnienia szkół Fundacji Edukacji Międzynarodowej, jako najstarszych szkół niepublicznych we Wrocławiu. Gośćmi BAW 2016 byli mistrzowie zapamiętywania ze Szkoły Pamięci „Best Brains”, znana trenerka pamięci, specjalista ds. sztucznej inteligencji oraz rzecznik wrocławskiego Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”. Pani Dyrektor opowiadała o naszym BAW w wiadomościach Telewizji Polskiej Wrocław.

untitled-7-of-13-378x246

BAW 2015 - Zmysły

BAW 2015 poświęcony był pięciu zmysłom. W tej naukowej podróży towarzyszyli nam studenci Uniwersytetu Wrocławskiego ze Studenckiego Koła Naukowego Nauczycieli SOWA oraz Fundacji na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „Katarynka”), którzy prowadzili część zajęć. W programie znalazły się też warsztaty dla uczniów i nauczycieli oraz wykład otwarty gościa specjalnego Tima Burnsa, znanego dydaktyka z USA, „The Amazing Brain: a Work in Progress”. Ponadto przygotowaliśmy Salon Złudzeń, turniej Milionerzy Zmysłów i inne intelektualno-zmysłowe wyzwania.

P1090793-378x246

BAW 2014 - Tajemnice mózgu

Pierwszą edycję BAW zorganizowaliśmy jako cykl wykładów otwartych wraz z grupą specjalistów różnych dziedzin, którzy pomogli nam i zaproszonym gościom zajrzeć w tajniki mózgu, poznać jego możliwości i wymagania. Spotkania prowadzili: neurochirurg, dietetyk, neurodydaktyk, specjalista nowych technologii, psycholog społeczny, artystka fotografik i aktorka. Wydarzeniom tym towarzyszył szereg zajęć lekcyjnych prowadoznych przez naszych nauczycieli, a poświęconych mózgowi.