27-02-2023

Z satysfakcją informujemy, że szkoła ATUT po raz drugi z rzędu znalazła się na drugim miejscu w Rankingu Szkół Podstawowych Wrocławia prowadzonym przez portal WaszaEdukacja.pl. Jednocześnie w tym zestawieniu plasujemy się na pierwszym miejscu wśród szkół niepublicznych. Na liście rankingu ogólnopolskiego znaleźliśmy się też wysoko, bo na miejscu 18.

W klasyfikacji brane były pod uwagę obiektywne dane: wyniki egzaminów ósmoklasistów i osiągnięcia uczniów na olimpiadach przedmiotowych. Dane pochodziły z państwowych baz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych i Ministerstwa Edukacji i Nauki. (Pełną tabelę wyników można zobaczyć pod linkiem obok.)

Cieszymy się oczywiście z sukcesu, lecz warto podkreślić, że zgodnie z misją szkoły i  filozofią IB nie staramy się wychowywać uczniów do tzw. “wyścigu szczurów” i walczyć o miejsca w rankingach przez masowy udział w olimpiadach. Sukcesy naukowe uczniów ATUTu traktujemy raczej jako “efekt uboczny” naszych i ich wysiłków edukacyjnych. Za równie wielkie osiągnięcia uważamy postępy wszystkich uczniów, którzy pokonując swoje pierwotne trudności w jakiejś dziedzinie – czy to edukacyjnej, czy umiejętności społecznych – nieustępliwie doskonalą się w samorozwoju.

Gratulujemy wszystkim ATUTowiczom!