15-01-2021

Pod koniec bieążcego roku minie dokładnie 10 lat od momentu, gdy nasza szkoła uzyskała formalnie status IB World School? Oczywiście międzynarodową edukację w IB Middle Years Programme realizowaliśmy już znacznie wcześniej, bo od 2007 roku, ale 10 lat temu zakończył się proces pełnej akredytacji i ATUT dołączył do grona (obecnie) 5000 szkół na całym świecie, edukujących dzieci i młodzież wg filozofii IB.
Byliśmy wówczas jedną z pierwszych szkół podstawowych w Polsce szczycącą się certyfikatem IB World School. Od tego czasu rozwijamy się nieustannie, stale szkoląc kadrę i doskonaląc nasze podejście wychowawcze i edukacyjne.
 
W zależności od warunków sanitarnych, chcielibyśy w tym roku zorganizować wspólne obchody tej miłej rocznicy. Ale na razie zapraszamy do śledzenia naszych mediów i hashtag’u #ATUT_IBWorldSchool, pod którym będziemy publikowali dalsze informacje na ten temat!
 
Wroclaw International School właśnie również zaczęła świętowanie, bo jej 10. rocznice akredytacji w programach Primary Years Programme i Middle Years Programme przypadają nieco wcześniej (odpowiednio grudzień 2020 i styczeń 2021).