03-12-2020

Choć nie było to łatwe organizacyjnie, postanowiliśmy nie rezygnować z realizacji większości zajęć pozalekcyjnych podczas nauki zdalnej.

Wiemy, jakie znaczenie ma dlla naszych uczniów ten codzienny czas po lekcjach, gdy spotykają się w innych niż klasowego gronach i wspólnie mogą rozwijać swoje hobby i talenty.

Uznalliśmy, że w czasie “zamknięcia” nie możemy pozbawiać ich tych radości, ani szansy na utrzymanie kontaktów społecznych. Zajęcia pozalekcyjne (z kilkoma wyjątkami, gdzie specyfika uniemożliwia ich realizację on-line) w ATUCIE trwają nadal!

Najwięcej szczęścia mają dzieci z odziału przedszkolnego, czyli “zerówki”, bo podobnie, jak w zwykłych lekcjach, mogą nadal uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych w szkole. To właśnie w tej grupie podejrzeliśmy, jak odbywają się zajęcia teatralne z Panią Anną, współpracującą z nami od lat reżyserem Teatru Dzieci i Młodzieży, animatorką społeczno-kulturalną i pedagogiem.

Dzieci z okazji obchodzonego u nas niedawno Dnia Życzliwości przygotowały pod opieką Pani Anny etiudę teatralną zatytułowaną “Jeden dzień z życia motyla”. Zapraszamy do obejrzenia filmu z etiudą na naszym profilu Facebook!