20181115_120532

15-11-2018

Klasa 2a uczestniczyła w Drugiej Wrocławskiej Konferencji Dziecięcej organizowanej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego przez pracowników instytutu i Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej. Celem wydarzenia było oddanie dzieciom głosu w ważnych sprawach dotyczących wielokulturowości Wrocławia. Uczniowie w kilku zespołach debatowali na temat możliwości wsparcia swoich kolegów i koleżanek, którzy przyjechali do naszego miasta z innych krajów poszukując odpowiedzi na pytania:
1) Czego potrzebuje nowy uczeń pochodzący z innego kraju, który dołączył do naszej klasy?
2) Czego potrzebujemy my – koledzy obcokrajowców?
3) Czego potrzebuje szkoła i nauczyciele, by pomagać dzieciom z innych krajów poczuć się w naszej szkole „jak w domu”?

Oprócz debaty oraz głosowania na najlepsze propozycje wsparcia obcokrajowców w naszych szkołach, uczniowie mieli także okazję obejrzeć występ dzieci z projektu Brave Kids.

Udział w konferencji był doskonałą okazją do nauki o tolerancji i wielokulturowości Wrocławia. Jest on również elementem projektu „Szkolne Muzea Wielokulturowości”, w którym uczestniczą wszystkie klasy drugie. Finał wszystkich działań będzie można zobaczyć podczas grudniowej wystawy w holu naszej szkoły, na którą już dziś serdecznie zapraszamy, a więcej szczegółów na ten temat niebawem!

Dominika Majewska
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
wychowawca klasy 2a