keyboard-1053482_640

Nie tylko dzieci tęsknią za szkołą… Nauczycielom też jej brakuje. Na pocieszenie, nasz niezastąpiony Reindeer Collective w składzie Pani Ewa i dwie Panie Doroty, postanowił zorganizować doroczne świąteczne spotkanie kadry – z konieczności – w wersji on-line.

Na samym wstępie uczestników czekała niespodzianka, bo – obdarzony wieloma talentami, w tym muzycznym – Pan Dariusz, nauczyciel plastyki, techniki i projektowania graficznego, zagrał piękną kolędę.

Oś spotkania tworzył quiz świąteczny, realizowany przy użyciu aplikacji Quizlet.  Pytania dotyczyły świąt, ale również odnosiły się do życia szkoły np. Jaki numer ma pokój nauczycielski? To pytanie, na którym wielu nauczycieli “poległo” :-)

Po quizie troje zwycięzców przeszło do następnej rundy. Ich zadaniem było odgadywanie kalamburów, rysowanych przez Panią Ewę – naszą koordynatorkę imprez szkolnych. Pani Ewa posłużyła się tu tablicą interaktywną Jamboard, którą często wykorzystujemy w ATUCIE do edukacji zdalnej. Zgadujący odpowiadali na chacie. Kalambury rozgrywano w kategorich związanych oczywiście ze Świętami Bożego Narodzenia: świąteczny film, świąteczna potrawa i świąteczna piosenka. Zwyciężyła Pani Oliwia, nauczycielka biologii. Gratulujemy!

Zabawa była przednia, choć brakowało nam oczywiście spotkań osobistych i wspólnego biesiadowania i kolędowania. Ale nadrobimy to, miejmy nadzieję, w przyszłym roku z nawiązką.

Dziękujemy Reindeer Collective za wspaniałą, kreatywną inicjatywę!