pexels-los-muertos-crew-8853502
banner projekt EOG termomodernizacja

08-09-2023

Jak zapewne zauważyliście, przystąpiliśmy do realizacji kolejnego etapu w realizacji projektu na drodze do stania się “szkołą zrównoważonego rozwoju”. Trwa instalacja ponad 370 paneli fotowoltaicznych, które zajmą prawie całą powierzchnię dachu naszego budynku.

Inwestycja jest elementem projektu finansowanego w ramach grantu pozyskanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (organ prowadzący szkołę) z Funduszy EOG w ramach Programu “Zrównoważony rozwój, efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii” (więcej informacji o projekcie można znaleźć pod linkiem obok).

Uważamy, że inwestycja to znaczący krok w kierunku “zielonej przyszłości” ATUTu i całej społeczności uczniów, pracowników oraz rodziców. Dzięki niej znacząco zmniejszymy zużycie energii elektrycznej z tradycyjnych źródeł i ograniczymy opłaty za prąd. Nasza szkoła stanie się bardziej niezależna energetycznie i bardziej przyjazna dla środowiska, redukując emisję szkodliwych gazów cieplarnianych.

Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych uczymy, jak dbać o planetę i oszczędzać na kosztach energii. To nasz wkład w lepszą przyszłość dla uczniów ATUTu i pozostałych szkół FEM oraz dla środowiska naturalnego.

Wkrótce czeka nas także instalacja nowoczesnych pomp ciepła, które będą odpowiedzialne za produkcje ciepłej wody dla naszego budynku.

Będziemy Was regularnie informować o postępach w projekcie oraz organizować wydarzenia edukacyjne, które pozwolą Wam bliżej poznać tę fascynującą technologię. Zachęcamy do śledzenia strony projektu oraz naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z nowościami związanymi z naszą inwestycją w ekologię.