DSC_0465

19-11-2018

Uczniowie klasy 2b poznawali dziś tradycje związane z obchodami dnia Św. Marcina w niemieckim obszarze językowym i przy okazji odkryli, że język niemiecki jest im lepiej znany niż sądzili. Okazuje się, że dzieci, które nigdy nie uczyły się języka naszych sąsiadów znają co najmniej 10 słów po niemiecku!

Warsztaty zatytułowane “Sankt Martinstag” przygotowali dla młodszych kolegów uczniowie klasy szóstej pod opieką Pani Natalii, nauczycielki języka niemieckiego. Drugoklasiści poznali legendę o życiu św. Marcina i dowiedzieli się, że ich rówieśnicy z Niemiec co roku świętują jego dzień, uczestnicząc w uroczystej procesji z własnoręcznie robionymi latarenkami oraz, że w tym dniu tradycyjnie spożywa się pieczoną gęś.

Drugoklasiści samodzielnie wykonywali małe, papierowe laterenki, oswajając się z językiem niemieckim podczas słuchania popularnej niemieckiej piosenki “Laterne. Laterne”. Od przyszłego roku szkolnego, czyli od klasy III będą mieli okazję systematycznie uczyć się języka niemieckiego jako drugiego (obok angielskiego) języka obcego. Viel Spass!