20190212_094944-001

01-03-2019

Uczniowie klasy 2b mieli niedawno wyjątkową okazję wizyty w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów na Uniwersytecie Przyrodniczym. Ta wielka atrakcja została zorganizowana dzięki staraniom rodziców i wychowawczyni klasy i wpisała się w realizację projektu “Bezpieczny Dolnoślązak w ATUCIE”.

Dzieci nie tylko spotkały się z pracownikami Kliniki i mogły ich obserwować przy pracy, ale same mogły doświadczyć, na czym polega praca weterynarza.
Uczniowie odwiedzili sale wykładowe, laboratoria, zapoznali się z obowiązkami pracowników oraz działaniem sprzętu medycznego, uczestniczyli w badaniu zwierząt oraz dowiedzieli się, jak bezpiecznie przyjaźnić się z czworonogami. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy, by móc udowodnić niedowiarkom, że naprawdę przeżyli taką wspaniałą przygodę.

Pracownikom Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu składamy najserdeczniejsze podziękowania za uchylenie rąbka tajemnic swojej pracy, poświęcony naszym uczniom czas i przygotowanie tej niezwykle atrakcyjnej wizyty!