DSC_0226
16-10-2018
Znacie historię przesympatycznego “doktora od zwierząt”? Oczywiście zna ją każdy! I z pewnością widzieliście wiele artystycznych interpretacji przygód ekscentrycznego doktora Dolittle, bohatera serii książek Hugh Loftinga. Jednak “trójwymiarowe” przygody mówiącego językami zwierząt lekarza i jego skrzydlatych i czworonożnych kompanów przedstawione na… folii spożywczej zobaczyć można tylko w ATUCIE!
Klasa 2 b, opracowując lekturę, przygotowała niezwykłą ekspozycję. Dzieci, pracując w grupach, miały za zadanie wybrać i przedstawić malarsko jedną przygodę bohaterów książki. Do uzyskania przestrzennej ekspozycji posłużyła folia spożywcza rozpięta na odwróconych do góry nogami szkolnych stolikach. Sami twórcy zaskoczeni byli efektem końcowym. Każdą przygodę można oglądać z kilku perspektyw i – w zależności od ustawienia względem źródła światła – zmienia się też atmosfera ilustracji.
Pani Marta, wychowawczyni klasy 2 b, serdecznie poleca tę metodę pracy. Dzieci miały mnóstwo świetnej zabawy i satysfakcji z odkrywania nowych form plastycznej ekspresji. Z pewnością na długo zapamiętają pracę nad lekturą.