DSC_0164

18-10-2019

Dzień Hiszpański – Dia de la hispanidad, czy też Dzień Upamiętnienia przybycia Kolumba do Ameryki (w dniu 12 października 1492 roku) to dobry pretekst, by bawiąc się, nauczyć się nieco więcej o kulturze krajów hispanojęzycznych obu Ameryk oraz samej Hiszpanii.

W naszej szkole język hiszpański jest, obok niemieckiego drugim językiem obcym nauczanym już od trzeciej klasy. Również młodsi uczniowie mogą już uczyć się tego języka, uczestnicząc w kółku języka hiszpańskiego. Dbamy więc o to, by naukę tego języka osadzić w konkretnych i globalnym kontekście, co jest jednym z ważnych elementów Middle Years Programme.

Międzynarodowy zespół nauczycieli naszej szkoły i Wroclaw International School, w którego składzie mamy polskich hispanistów, Hiszpanów i nauczycielkę z Argentyny, przygotował wraz z uczniami obu szkół Middle Years Programme liczne stoiska prezentujące geografię, historię, kulturę, kuchnię i znane osobistości ww. krajów.

Każdy odwiedzający przy wejściu mógł zaopatrzyć się w voucher, dzięki któremu można było na stoiskach wypróbować przygotowanych przez uczniów delicji.

Ekspozycje były bardzo ciekawe i mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętają nie tylko wyborne smaki kuchni iberyjskiej i iberoamerykańskiej, ale i wiele ciekawostek i faktów.

Muchas gracias!