05-11-2021

Od kilku dni w korytarzu klas młodszych można podziwiać ciekawą wystawę przygotowaną przez uczniów klas 0-3, a poświęconą systemom edukacyjnym wybranych krajów.
Wystawa nosi nazwę “Szkoły różnych stron świata” i stanowi część projektu międzykulturowego, który ma na celu zaangażowanie dzieci w samodzielne odkrywanie różnorodności warunków, w jakich ich rówieśnicy zdobywają wiedzę.
Zbierając materiały do wystawy, dzieci mają okazję do zaobserwowania zbieżności oraz różnic pomiędzy polskim systemem edukacyjnym, filozofią nauczania i regułami panującymi w naszej szkole, a ich odpowiednikami na świecie.
Czytając dziecięce prezentacje poświęcone Finlandii, Singapurowi i Danii – krajom przodującym w nowoczesnej edukacji – zwracają uwagę zbieżności z filozofią nauczania oraz organizacją dnia i roku szkolnego w ATUCIE. Cieszymy się, że możemy brać przykład z najlepszych.
Kolorowe, starannie opracowane plansze prezentuje na wystawie każda klasa. Każda plansza zawiera informacje o jednym kraju i jego systemie oświatowym. Dzieci sięgnęły po przeróżne techniki kreacji i widać, że włożyły w tworzenie wystawy mnóstwo wysiłku, zdobywając informacje i mnóstwo serca w wykonanie techniczne prac. Z pewnością korzystały też z własnych doświadczeń i obserwacji oraz wiedzy swoich rówieśników z Wroclaw International School, z którymi uczą się i bawią na co dzień.
Jeśli ciekawi Was:
  • w jakim kraju nie ma ocen, sprawdzianów, ani prac domowych?
  • w którym kraju skala ocen spada… poniżej zera?
  • kto uważa, że nauka nie kończy się wraz z końcem edukacji w szkole?
  • w którym kraju nie ma wakacji?
  • gdzie zakazane jest żucie gumy?
  • kto przylatuje do szkoły samolotem?
  • gdzie klasa liczy 160 uczniów?
  • jakie dania szykują japońskie mamusie swoim pociechom do szkoły?

i po wiele innych ciekawostek, musicie koniecznie zajrzeć do naszej galerii z wystawy!

Gratulujemy dzieciom i ich nauczycielom wspaniałego pomysłu i wykonania wystawy, z której treści korzystają teraz wszyscy uczniowie naszej szkoły!