20211014_083803_532_IMG_0039

15-10-2021

Zgodnie z uświęconą szkolną tradycją, apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotował Samorząd Uczniowski. Na apelu pojawił się niespodziewanie… sam Hugo Kołłątaj i odpowiadał na niełatwe pytania zadawane mu przez Nikodema z klasy 5, który wcielił się w rolę dociekliwego dziennikarza. Dostojny gość w białej peruce (Pan Michał, nauczyciel języka polskiego i historii) ze swadą opowiadał o powstaniu pierwszego systemu edukacji i meandrach dziejów Polski, które sprawiły, że nie był to wcale taki łatwy proces. Teatr szkolny pod auspicjami Pani Marty przygotował też humorystyczny występ, pokazując, jakim presjom podlegają nauczyciele wystawiający oceny:-)

W tym wyjątkowym dniu w wielu klasach uczniowie mieli przywilej prowadzenia lekcji zamiast nauczycieli. Niektórzy nauczyciele zgłaszają, że ich “zastępcy” byli surowsi wobec uczniów od pedagogów;-)

Przez cały dzień dzieci i kadra fotografowali się też w tzw. cykbudce, w której utrwalali swoje wesołe minki. Wszystko w edukacyjnym kontekście oczywiście. Warto zajrzeć do galerii zdjęć, by przekonać się, o co chodzi!