DSC_0072

16-08-2019

Jednym z priorytetów edukacyjnych, ale i całkiem praktycznych jest dla nas tworzenie szkoły zrównoważonego rozwoju. W tym roku intensyfikujemy wysiłki dydaktyczne i organizacyjne w tym kierunku.

Takie podejście wynika zarówno z naszej własnej świadomości i wagi, jaką do wychowania ekologicznego przywiązują rodzice naszych uczniów, jak i z priorytetów wskazywanych przez MEN, filozofii IB (jesteśmy IB World School) oraz strategii rozwoju Fundacji Edukacji Międzynarodowej (naszego organu prowadzącego).

W czasie wakacji podjęliśmy już pewne działania. Ich najprostszym, zewnętrznym i – trzeba przyznać, miłym dla oka – wyrazem są kąciki zieleni, które sprzyjać mają relaksowi uczniów i nauczycieli w czasie przerw.

O zieleń w szkole w czasie wakacji dba sztab pracowników administracji. Wśród nich jest osoba, która zasłynęła, jako Zaklinaczka Roślin, bowiem pod czułą ręką Pani Danusi nawet najbardziej zabiedzone roślinki nabierają wigoru i soczystej zieleni:-)

W ciągu roku będziemy informowali na bieżąco, jakie działania przybliżają nas do stania się szkołą zrównoważonego rozwoju.