DSC_0488

02-09-2020

W ramach akcji #bezpieczny_ATUT informujemy, że w szkole używamy zamgławiacza ze środkiem odkażającym pomieszczenia (zobacz film na Facebooku). Urządzenie rozpyla środek dezynfekujący w taki sposób, że nie pozostawia wilgotnej powierzchni na ścianach, ani meblach. Oczywiście sale dezynfykowane są pod nieobecność dzieci i nauczycieli, a pracownik obsługujący zamgławiacz ubrany jest w odpowiedni strój ochronny.

W ubiegłym tygodniu wrocławska Straż Pożarna dostarczyła do szkoły – w ramach nieodpłatnej akcji – 33 kartony środków dezynfekcyjnych. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten dar i dołączyliśmy go do naszych zapasów dezynfekatorów.

W całej szkole uczniowie i pracownicy mogą korzystać ze specjalnych dystrybutorów do dezynfekcji rąk. Dla najmłodszych ustawiliśmy dystrybutory z zabawnym wielorybkiem, przypominającym naszym milusińskim o konieczności dbania o higienę. Można zobaczyć na naszym Instagramie.

Dodatkowo w każdej klasie nauczyciel dysponuje butelką ze środkiem odkażającym i dba, by uczniowie obowiązkowo kilka razy podczas dnia czyścili ręce, w szczególności po powrocie z podwórka, innych sal i przed posiłkami.