wyniki egzaminow osmoklasisty 2022 Szkola ATUT Wroclaw infografika

Rewelacyjne wyniki absolwentów klas ósmych 2022. Z danych opublikowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu wynika, że nasi tegoroczni ósmoklasiści pobili kolejny rekord, podwyższając wyniki egzaminów w stosunku do osiągnięć swoich ATUTowych poprzedników z lat ubiegłych. I jak zwykle uplasowali się w ścisłej czołówce szkół Wrocławia i Dolnego Śląska.

Na wykresie powyżej pokazujemy ich wyniki w zestawieniu ze średnimi wynikami w gminie Wrocław, w województwie dolnośląskim i w całej Polsce.

Spośród 38 zdających tegoroczne egzaminy uczniów ATUTu wielu osiągnęło na 100% punktów z danego przedmiotu. I tak z języka polskiego – jedna osoba, z matematyki – 9 osób, a z języka angielskiego – aż 12 osób!

Mamy też rekordzistkę Julię z klasy 8a, która uzyskała wynik 100% ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych! Bardzo blisko tego rekordu było też 6 innych uczniów z obu klas ósmych.

Warto również podkreślić, że spora grupa – blisko 1/3 zdających – uczniów zmaga się z dysleksją, dysgrafią lub dysortografią, a pomimo tych trudności tak pięknie spisała się na egzaminach ósmoklasisty. Brawo!

Serdecznie gratulujemy Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom!