D7368F04-9A31-4EAA-9A09-0D0E2E40DC0F

Z bólem obserwujemy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. I nie pozostajemy bezczynni.

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ATUT już w kilka dni po wybuchu wojny na Ukrainie włączyła się do wrocławskiej akcji “Pomoc dla Ukrainy. Wrocław solidarny z Ukrainą” i podobnie, jak wiele innych szkół organizuje zbiórki na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny.

Akcja koordynowana jest przez Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską Fundację im. Świętej Jadwigi, a objęta została patronatem Prezydenta Miasta – Pana Jacka Sutryka i Metropolity Wrocławskiego Ks. Biskupa Józefa Kupnego.

Zbieramy m.in.:

  • żywność długoterminową, jak makaron, ryż, konserwy
  • śpiwory, koce,
  • środki higieny osobistej, takie jak pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe,
  • świece, baterie, zapalniczki
  • apteczki.

Dary może przekazać każdy. Zbierane są w holu głównym szkoły. Bardzo ważne jest, aby dary dostarczać w kartonach z informacją, co znajduje się w środku. Prosimy nie zaklejać kartonów oraz pamiętać o tym, aby pojedyncza paczka nie była zbyt ciężka!

Transport i dystrybucja darów na Ukrainie realizowane są za pośrednictwem Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. Św. Jadwigi. Do tej pory wyjechały już cztery takie transporty. Obecnie trwa kolejna zbiórka.

Akcję można też wspierać poprzez darowizny pieniężne. Więcej informacji na stronie Fundacji im. Św. Jadwigi.

Ponadto trzeba odnotować, że wiele ATUTowych rodzin przyjęło pod swój dach uchodźców z Ukrainy. To bardzo budujące!

Zapraszamy do włączenia się w jedną z tych form pomocy!