04-01-2023

Jak informowaliśmy wcześniej, nasza szkoła uczestniczy w programie Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (Science – nauka, Technology – technologia, Engineering – inżynieria, Art – sztuka oraz Math – matematyka).

W ramach tego programu otrzymaliśmy fundusze na zakup sprzętu i wskazanych pomocy dydaktycznych. Do chwili obecnej wykorzystaliśmy ok. 60% przyznanego funduszu.

Z listą zakupionego sprzętu można zapoznać się pod linkiem obok.

Sprzęt i pomoce dydaktyczne Laboratoriów Przyszłości wykorzystywane są zarówno podczas zajęć z różnych przedmiotów, jak i podczas zajęć dodatkowych. Zwiększają one atrakcyjność lekcji, intensywniej angażują uczniów oraz sprzyjają odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań. Nowoczesne technologie podnoszą też efektywność prowadzonych przez naszych specjalistów zajęć wspierających, jak zajęcia wyrównawcze i terapeutyczne.

——-

#LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów! Dowiedzcie się więcej pod poniższym linkiem!